top of page

עיצוב פלייר שיווקי

רקע לסטריפ-1.jpg

הרבה אנשים אומרים לי את המשפט המפורסם: "חילקתי פליירים, אבל לא קיבלתי אף פניה... "


ככל שהזמן עובר, יותר ויותר אנשים כבר מתחילים להאמין שפליירים הם כלי שיווקי שלא עובד. אך ככל שהזמן עובר, כך גם שיטות השיווק משתנות, וזה נכון גם לגבי פליירים. גם בפליירים צריך לעשות כתיבה שיווקית.

פעם לא היה צורך שהפלייר יכיל כתיבה שיווקית, כשעסק היה מחלק פליירים היו תמיד פניות. אך מאז שהאינטרנט כבש את העולם, אנשים מחפשים את מה שהם רוצים בגוגל!! למעשה כבר לא צריכים שיגיעו אליהם פרסומים בדואר, כי זה רק "מכביד" על הניירת במטבח...

הפליירים עם הכתיבה השיווקית יפנו ללקוחות שלכם באופן שבו אתם מזדהים עם הלקוחות שלכם ופונים אליהם בשפה שהם מבינים, וכך יותר ויותר לקוחות שיכולים להיות הלקוחות שלכם לא יפספסו את השירות שלכם - הם פשוט יראו את הפלייר שלכם.

כי פלייר שיש בו כתיבה שיווקית - אנשים רואים !

רקע לסטריפ-2.jpg

בתקופה בה אנו חיים מיתוג ושיווק הם שם המשחק, וגם פליירים נדרשים בעיצוב שיווקי שהופך אותם לכלי אפקטיבי להעברת מידע ומסרים מבוקשים. יחד עם זאת, עיצוב פלייר נכון מהווה משימה הדורשת ידע מקצועי בתחום, שאף תוכנה חינמית לא יכולה לספק. הידע משלב הבנה בעיצוב גרפי וכתיבה שיווקית, היכרות עם מאפייני דף הפלייר וניסיון בעיצוב פליירים מודפסים לצד פליירים דיגיטליים לאינטרנט.

למה בכלל פלייר?

 

בטרם עידן האינטרנט, פליירים מודפסים המכונים בעברית עלונים היוו כלי מרכזי לפרסום מוצרים, שירותים ומבצעים של בתי עסק שונים. יחד עם זאת, עם כניסתו של עולם השיווק הדיגיטלי השתנו כללי המשחק ורבים טוענים כי הפליירים שהם מפיקים ומפיצים בתיבות הדואר אינם חסרי השפעה. בפועל, הבעיה אינה בשיטת השיווק אלא באופן ההפקה. חשוב לדעת כי גם בימינו פליירים מהווים כלי פרסומי אקטואלי שניתן להפיצו בדרכים מסורתיות כדפים מודפסים, או להפיצו כפלייר דיגיטלי ברשת האינטרנט. יחד עם זאת, בכדי ליצור פליירים אפקטיביים יש לשים דגש על עיצובם וכתיבתכם השיווקית.

המשמעות עיצוב שיווקי

 

עיצוב שיווקי המשמש בסיס ליצירת פליירים אפקטיביים, בין אם מודפסים ובין אם דיגיטליים, אינו כלי עיקרי לקידום ופרסום בתי עסק. עיצוב נכון יגרום להבלטת הפלייר ותכניו והפיכתם לאטרקטיביים וייחודיים. מדובר בפליירים שעיצובם ממתג את העסק ומעביר מסרים מבוקשים הגורמים לקהל היעד לבצע פעולות שונות, כמו רכישה או הרשמה. העיצוב המקצועי מעיד על נוכחות רצינית של בית העסק ויעניק לו עדיפות על פני מתחרים.

לשאול את השאלות הנכונות

 

תהליך עיצוב פלייר מקצועי מתחיל בלשאול את השאלות הנכונות שיובילו לעיצוב הנכון, כדוגמת:

מהי מטרת הכנת הפלייר? האם הוא מיועד להגדלת מכירות? פרסום מוצר חדש או קולקציה חדשה? פרסום מבצעי תחילת או סוף עונה? הגדלת מעגל לקוחות? או למטרה אחרת?

מהם השירותים או המוצרים שאתם רוצים לפרסם בפלייר?

למי מיועדים הפליירים שאתם מפרסמים ומהם מאפייניהם?

מהי הפעולה שאתם מצפים מקוראי הפלייר לבצע? האם הם נדרשים ליצור עמכם קשר? לרכוש מוצר? להשאיר פרטים? או לבצע פעולה מבוקשת אחרת?

תכנון נכון של פלייר שיווקי

 

למען עיצוב פלייר שיווקי מוצלח יש מספר דגשים שראוי לתת עליהם את הדעת. בתור התחלה, יש להבין כי פלייר הנו מסמך עם הרבה פרטים, לכן יש חשיבות רבה לתכנון נכון של מבנהו. המבנה מדגיש קודם כל את הכותרת והדימוי הראשי, שמוביל לשאר חלקי הפלייר כדוגמת פסקת הסבר קצרה, תמונות של מוצרים, יצירת קשר או קופון מבצע. מעבר לכך, יש לעצב את הדף בקפידה עם צבעוניות ופונטים מתאימים למסרי הדף, מגובים בכתיבה שיווקית מקצועית, וביחד מניעים את מקבל הפלייר לפעולה. ההגעה ליעדים אלו דורשת בראש ובראשונה ביצוע עבודת מחקר מעמיקה, בעיקר אודות מאפייני החברה המפרסמת, מוצריה, מתחריה, השווקים בהם היא פועלת וקהל היעד שלה.

מחקר מקדים לעיצוב הפלייר

 

כאמור, עיצוב פלייר שיווקי מוצלח מושתת קודם כל על עבודת מחקר ראשונית. עבודת המחקר בוחנת את המוצרים והשירותים שהוא מפרסם על ייחודם והתועלת שהם מעניקים לרוכש. כמו כן, יש לבחון את מאפייני קהל היעד שאליו פונה הפלייר, בין היתר מבחינת גיל, מין, חתך סוציו אקונומי, הרגלי צריכה והעדפות תרבויות וחברתיות. עוד חשוב לזכור שאף חברה אינה פועלת בוואקום, ולכן יש להכיר את השווקים שבהם היא פועלת ולהבין את מאפייני המתחרים לרבות מוצרים וקמפיינים שיווקיים שלהם.

כתיבת תוכן שיווקי לפלייר

 

מלבד העיצוב החזותי של פלייר, הצלחתו תלויה גם בכתיבה שיווקית נכונה של תכניו. לשם כך, יש לתת את הדעת על מספר היבטים עיקריים:

כותרות - כותרות הן למעשה החלק התוכני החשוב ביותר בפלייר ונדרשות לבלוט, ליצור עניין ורצון לקבל עוד מידע ופרטים.

תוכן ברור ותמציתי - כל תכני הפלייר נדרשים להיות תמציתיים, ממוקדים וברורים עם מסר ראשי שניתן להבינו בפרק זמן קצר של מספר שניות.

תוכן פשוט ומותאם לקהל היעד - כתיבה שיווקית נדרשת לדבר אל הקהל בגובה העיניים, בשפה שהוא מבין ומעריך. כך למשל, בפלייר הפונה לקהל מבוגר ומבוסס ייעשה שימוש בשפה תקנית, בעוד שקהל צעיר יעריך שפה יותר קלילה ועכשווית.

תוכן בעל תועלת - בכדי שכתיבה שיווקית תשכנע לבצע פעולה היא נדרשת להתמקד בהצגת התועלת שברכישת מוצר או שירות מסוים.

הנעה לפעולה - תוכן שיווקי נועד בסופו של דבר להניע את הקורא לפעולה. המטרה מושגת על ידי טקסטים משכנעים הגורמים לקורא להרגיש ששיתוף פעולה יעניק לו יתרונות בולטים וחשובים, שמימושם נדרש להתרחש בזמן הקרוב - למשל עקב מבצע לזמן מוגבל

bottom of page